Kredyt gotówkowy 20000 zł 7 lat

przez | 12 czerwca 2019

Kredyt gotówkowy 20000 zł 7 lat w banku, czyli gdzie po taki kredyt w banku? Korzystając z kalkulatora kredytów można szybko oszacować wysokość rat, zapoznać się z propozycjami banków oraz skontaktować się z wybranymi bankami.

Przeczytaj również Kredyt gotówkowy 10000 zł 5 lat.

Zanim wybierzesz jakikolwiek kredyt gotówkowy należałoby sprawdzić i porównać kilka ofert kredytowych. Jeżeli najważniejsza jest cena, to należałoby zwrócić szczególną uwagę na łączny koszt kredytu (zawiera nie tylko odsetki od kredytu – oprocentowanie nominalne, ale i prowizję za jego udzielenie, ubezpieczenie, opłaty dodatkowe.

Oferty pod względem ceny można również porównać na podstawie RRSO – Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO).

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję konieczne jest sprawdzenie zapisów umowy, dokładne jej przeczytania czy wszystko jest zgodne z przyjętymi ustaleniami. W umowie kredytowej zawarte są informacje, które pozwolą na ocenę wszystkich warunków udzielenia kredytu. Umowa kredytowa opisuje prawa i obowiązki banku i kredytobiorcy.

Jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe, to należy zapytać przedstawiciela banku, który wyjaśni wszystkie nasze wątpliwości.

Tani kredyt gotówkowy 20000 zł 7 lat

Powyżej zostało już wspomniane, że porównując kredyty gotówkowe pod względem kosztów, należy zwracać uwagą na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO).

Co to jest RRSO? Jest to koszt kredytu w ujęciu rocznym – przedstawiany w procentach. RRSO uwzględnia wszelkie koszty, które należy ponieść otrzymując taki kredyt.

RRSO uwzględnia koszty kredytu, takie jak:

  • odsetki,
  • prowizje
  • pozostałe opłaty, które wpływają na całkowity koszt kredytu.

Porównywanie ofert kredytowych jest całkiem proste, ale należy pamiętać, że porównując kredyty gotówkowe pod względem RRSO i całkowitego kosztu kredytowego, należy porównywać takie same kredyty. Takie same co do wysokości kredytu, jak i okresu kredytowania.

Pamiętaj:

  • nie ma tanich kredytów, niezależnie czy jest to kredyt gotówkowy czy hipoteczny.
  • rata kredytowa nie informuje o tym, czy kredyt gotówkowy jest tani – dłuższy czas spłaty kredytu (mniejsza kwota kredytu), to mniejsza rata, ale droższy kredyt.
Kredyt gotówkowy 20000 zł 7 lat
Kredyt gotówkowy 20000 zł 7 lat
4.6 (92.94%) 17 votes