Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub domu? Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego nie jest sprawą łatwą, ale poniżej jest dostęp do odpowiednich narzędzi, które mogą w tym pomóc. Kalkulator kredytów hipotecznych pozwala oszacować wysokość rat kredytowych, natomiast zestawienie pośredników umożliwia na umówienie się z ekspertami finansowymi w sprawie kredytu hipotecznego.

Powyższy kalkulator kredytów hipotecznych szacuje wysokość rat kredytowych, a nie wylicza ich dokładnych wartości. Nie jest to możliwe, nawet wówczas, kiedy korzystamy z kalkulatora kredytów hipotecznych na stronie banku. Każde wyliczenie rat są jedynie ich prognozą, bowiem oferta kredytowa, a tym samym wysokość rat, zależy od wielu czynników. Między innymi zależy od zdolności i wiarygodności kredytowej klienta, a tych parametrów nie uwzględnia żaden kalkulator kredytowy.

Jeżeli nie chcesz korzystać z pomocy kalkulatora, to poniżej (POŚREDNICY FINANSOWI – KREDYT HIPOTECZNY) znajduj się zestawienie ekspertów finansowych, z którymi można się umówić na spotkanie w celu przedstawienia porównanie propozycji kredytowych.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny można przeznaczyć między innymi na:

  • Zakup lub budowa domu.
  • Zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego.
  • Remont lub adaptację nieruchomości.
  • Wykup mieszkania zakładowego lub komunalnego.
  • Przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności.
  • Remont, wykończenie lub modernizację wybudowanego domu lub mieszkania.

Kredyt hipoteczny niska rata kredytowa

Czy w przypadku kredytów hipotecznych należy zwracać uwagę na niską ratę kredytową? Oczywiście, że tak, ale nie oznacza to wcale, że jest to tani kredyt. Przecież można wziąć kredyt hipoteczny na 80 tys. zł na 30 lat i z pewnością rata będzie znacznie mniejsza niż w przypadku kredytu hipotecznego na 800 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 25 lat. A pierwszy kredyt ma oprocentowanie RRSO na poziomie 12%, a drugi na poziomie 6%… I który kredyt hipoteczny jest tańszy? Oczywiście ten drugi.

Na cenę kredytu wpływa nie tylko oprocentowanie nominalne, ale i prowizja banku. Oprocentowanie może być stosunkowe niskie, ale jeżeli prowizja będzie wysoka, to w efekcie zapłacimy za kredyt więcej niż to mogłoby się wydawać.

Trudno jest samodzielnie wybrać korzystny kredyt hipoteczny w długim okresie kredytowania. A jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, to praktycznie nie jest to możliwe i jesteśmy skazani na różne oferty. Również te mało korzystne.

To co wówczas zrobić? Najlepiej jest wówczas zaufać doświadczonym ekspertom. Można napisać kolokwialnie, że eksperci „zjedli zęby” na kredytach hipotecznych i wiedzą na jaki parametry kredytu zwracać uwagę, jak je porównać i wybrać odpowiedni dla nasze sytuacji finansowej i zdolności kredytowej.

i jak unikać pomyłek. W czasie, gdy my będziemy analizować najlepsze oferty kredytów hipotecznych pod kątem Twoich potrzeb, Ty możesz zająć się projektowaniem wymarzonych wnętrz i szukaniem mebli, sprzętu AGD oraz planowaniem przeprowadzki.

Pośrednicy finansowi – kredyty hipoteczne

Jeżeli jesteś specjalistą w dziedzinie finansów, to z pewnością poradzisz sobie z analizą kredytów hipotecznych dostępnych w bankach. A co w przypadku, jeżeli nasza wiedza jest na podstawowym poziomie i nie wiemy, jaki kredyt hipoteczny wybrać? Jakie dokumenty przygotować i jaką mamy zdolność kredytową? Warto wówczas skorzystać z usług eksperta finansowego.

Przede wszystkim zaoszczędzimy czas na wyszukiwaniu kredytów, a po drugie warto z korzystać z takiej bezpłatnej pomocy, jeżeli zależy nam na porównaniu kredytów i wyborze dopasowanej oferty kredytowej do naszych możliwości finansowych.

KREDYTY HIPOTECZNE BANKI I POŚREDNICY FINANSOWI

W czym pomoże ekspert finansowy? Jeżeli potrzebujesz mieszkania, to z pewnością ekspert nie pomoże Tobie w jego wyszukaniu, ale już powie w jaki sposób sfinansować jego zakup korzystając z kredytu hipotecznego.

Sprawdzą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę bankową. Kredyty hipoteczne zaciągane są na kilkanaście – kilkadziesiąt lat, w ciągu których nie wiemy co się może wydarzyć. Obecnie jest wszystko w porządku i nie masz żadnych kłopotów finansowych. Ale w przyszłości sytuacja może się zmienić, a kredyt hipoteczny będzie trzeba spłacać dalej. To co wówczas? Warto się więc w jakiś rozsądny sposób zabezpieczyć, np. poprzez odpowiednie ubezpieczenie i gromadzenie oszczędności. Jakie wybrać ubezpieczenie? I tutaj odpowiedź znajdzie ekspert finansowy.

No dobrze, to ile w takim razie należy za to zapłacić? Nic, jeżeli skontaktujesz się z pośrednikami, których znajdziesz powyżej. To jak taki pośrednik zarabia? Pośrednicy finansowi zazwyczaj nie pobierają opłat bezpośrednio od klienta. Wynagrodzenie takie otrzymują od banków i instytucji finansowych, i to pod warunkiem, że klient skorzysta z produktu.

Banki dlatego płacą pośrednikom, ponieważ ci wykonują zadania, które musieliby wykonać ich pracownicy. Jeżeli zdecydujemy się na wybór pośrednika finansowego, wybraliśmy produkt, to wówczas ekspert przekazuje bankowi klienta. Jest one już poinformowany o szczegółach oferty, posiada potrzebne dokumenty i wypełniony wniosek. Co pozostaje bankowi? Sprawdzenie zdolności i wiarygodności kredytowej i dopełnienie formalności.

kredyty hipoteczne kalkulator kredytów hipotecznych
Oceń artykuł