Konsolidacja dużych kredytów

konsolidacja dużych kredytów w bankach

Konsolidacja dużych kredytów – co to znaczy? Jak duży kredyt lub kredyty? 10 tys zł? 50 tys zł? 200 000 zł, a może i 500 tys zł? Niezależenie jak wysoki kredyt konsolidacyjny potrzebujemy, wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa i porównanie kredytów.

Czym jest konsolidacja kredytów i sam kredyt konsolidacyjny? Najprościej pisząc, jest to połączenie kilku kredytów w jeden nowy kredyt. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, bank spłaca nim nasze bankowe zobowiązania. Mamy wówczas tylko jeden kredyt (jeżeli skonsolidowaliśmy wszystkie kredyty i pożyczki) i płacimy tylko jedną ratę kredytową. Przeważnie jest znacznie niższa niż suma poprzednich (wydłużenie czasu spłaty) oraz zobowiązanie mamy w jednym banku.

Konsolidacja kilku dużych kredytów do 200 tys. zł lub więcej

Konsolidacja kredytów w granicach 200 tys zł, to już z pewnością duża konsolidacja. W takim przypadku możemy skorzystać z dwóch możliwości:

Pierwszą z nich jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest podobna, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Skonsolidować można kredyty nawet do 25-30 lat, a wysokość przyznanego kredytu zależy od wartości nieruchomości (60-80% jej wyceny). Ponieważ bank posiada zabezpieczenie na hipotece nieruchomości, zatem kredyt konsolidacyjny hipoteczny ma znacznie niższe oprocentowanie (około 2-5%).

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych są gotówkowe, które są najbardziej popularne. W takim przypadku nie jest wymagane zabezpieczenie na hipotece. Maksymalna kwota kredytu może wynieść nawet i 200 000 zł, a okres kredytowania nie przekracza 10 lat.

Konsolidacja dużych kredytów, a zdolność kredytowa

Zmniejszona rata kredytowa, to więcej pieniędzy w domowym budżecie, a tym samym odzyskanie płynności finansowej i uniknięcie wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Nie kieruj się zasadą, że „jakoś to będzie„, tylko działaj z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza kiedy spłacamy duże kredyty, a raty kredytowe stanowią duże obciążenie dla domowego budżetu. Kto może skorzystać z konsolidacji kredytów?

1. Konsolidacja kredytów, a tym samym i kredyt konsolidacyjnym, to rozwiązanie dla tych osób, które posiadają kilka zobowiązań kredytowych w jednym lub w różnych bankach.

2. Podobnie jak w przypadku innych kredytów i pożyczek, również w tym przypadku należy wykazać odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową.

3. Kredyt konsolidacyjny pozwala, poprzez wydłużenie okresu kredytowania, obniżyć raty kredytowe nawet o 20-30 proc. w stosunku do sumy rat płaconych dotychczas. Poza tym, jedna rata = jeden termin płatności.

konsolidacja dużych kredytów

Duży kredyt gotówkowy? Z porównywarką kredytów gotówkowych oszacujesz raty kredytów gotówkowych np. na 75000 zł lub każdego innego, z okresem kredytowania nawet do 10 lat.

Dodaj komentarz