Konsolidacja kredytów 100000 zł

Konsolidacja kredytów 100000 zł, czyli zamiast kilku kredytów możesz mieć tylko jeden. Konsolidacja kredytowa pozwala połączyć kilka kredytów w jeden, a poprzez wydłużenie okresu kredytowania można znacznie obniżyć wysokość raty.

Najczęściej zaciągane kredyty bankowe? Pożyczki i kredyty gotówkowe. W różnych wysokościach i na różny czas. Ale nie tylko te.

Bo przecież są jeszcze kredyty mieszkaniowe czy samochodowe.

I w sytuacji, kiedy mamy podpisanych kilka umów kredytowych, to ich regulowanie może stać się dużym obciążeniem budżetowy. Co wówczas można zrobić? Zastanowić się nad konsolidacją kredytów. Istnieje wówczas sposób na to, aby spłacić nasze zobowiązania i mieć tylko jeden.

Gdzie konsolidacja kredytów 100000 zł? Przegląd kredytów konsolidacyjnych.

Co to jest konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów, to inaczej „połączenie” dwóch lub więcej uprzednio zaciągniętych kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Jest to nowa umowa, zatem będą to nowe warunki kredytowania – stopa oprocentowania, warunki i harmonogram spłat.

Konsolidacji polega zatem na tym, że nowym kredytem spłacamy wszystkie zaległości finansowe – a właściwie robi to bank, na podstawie przedstawionych umów kredytowych.

Czy kredyt konsolidacyjny jest korzystnym rozwiązaniem? Tak, ale należy spojrzeć na to z dwóch punktów.

Wiemy już, że konsolidacja kredytów to połączenie wielu zobowiązań finansowych bankowych w jeden kredyt. Jest to duże ułatwienie dla kredytobiorców, ponieważ muszą pamiętać tylko o płatności tylko jednej raty, a nie o kilku.

Kredyt konsolidacyjny umożliwia obniżenie raty kredytowej – powinna być znacznie mniejsze od sumy rat, które spłacaliśmy dotychczas.

Dodatkowo: banki oferują również uzyskania dodatkowej gotówki (pożyczka gotówkowa), którą można przeznaczyć na dowolny cel i jest automatycznie konsolidowana.

Konsolidacja kredytów do 100 000 zł

Pięknie, pięknie. A są jakieś wady konsolidacji kredytów? Podobnie jak w przypadku każdego kredytu, również i w przypadku kredytów konsolidacyjnych takie znajdziemy.

Przede wszystkim ogólny koszt kredyt będzie droższy, niż gdybyśmy kredyty spłacali osobno. Dlaczego? Po pierwsze: jest to nowy kredyt, a zatem muszą być odsetki, prowizja i często koszty dodatkowe. A po drugie: bardzo duża obniżka raty kredytowej jest możliwa tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Kredyt konsolidacyjny 100000 zł wysokość raty

Poniżej znajduje się symulacja rat kredytowych kredytu konsolidacyjnego na 100000 zł.

4 lata – 2414 zł
5 lat – 1979 zł
6 lat – 1704 zł
7 lat – 1508 zł
8 lat – 1362 zł
9 lat – 1266 zł
10 lat – 1170 zł

Jakie kredyty bankowe można skonsolidować? Najczęściej konsolidowane są kredyty i pożyczki gotówkowe. Poza tym, ale to już zależy od konkretnej propozycji banku, skonsolidować można również:

  • kredyty ratalne,
  • kredyty hipoteczne (mieszkaniowe),
  • pożyczki/kredyty samochodowe,
  • karty kredytowe i debet w ROR.
Jak wziąć kredyt konsolidacyjny?

Powyżej znajduje się zestawienie dostępnych kredytów konsolidacyjnych. I są to zarówno kredyty internetowe, jak i standardowe. Wystarczy wysłać krótki formularz kontaktowy i poczekać na telefon ze strony banku. Przedstawiciel banku sprawdzi naszą wstępną zdolność kredytową, i jeżeli ją mamy, to przedstawi ofertę.

Sprawdź: Pożyczka gotówkowa 14000 zł 6 lat

Warto wówczas dowiedzieć się co można skonsolidować, czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie, jaki jest maksymalny okres spłaty, itp. Jeżeli chcemy porównać kilka ofert kredytów konsolidacyjnych na 100000 zł, to należy sprawdzić zarówno całkowity koszt kredytu, jak i RRSO.

Konsolidacja kredytów 100000 zł