Konsolidacja kredytów 15000 zł

konsolidacja kredytów 15000 zł w bankach

Konsolidacja kredytów 15000 zł – możliwa bez konieczności posiadania zabezpieczenia hipotecznego, ale oczywiście jest konieczne posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Sprawdź poniżej z jakim bankiem skontaktować się w sprawie konsolidacji.

Jeżeli miesięcznie regulujemy kilka rat kredytowych i są one zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego, to czasami lepszym rozwiązaniem będzie konsolidacja zadłużenia. Po konsolidacji będziemy płacić tylko jedną ratę (może być znacznie niższa niż suma poprzednich).

Co podlega konsolidacji? Praktycznie można skonsolidować wszystkie kredyty bankowe, w tym zadłużenie na kartach kredytowych i rachunkach ROR. Jednakże każdy bank ma inny zakres konsolidowanych zobowiązań (niektóre z nich umożliwiają również konsolidację pożyczek pozabankowych). Najlepiej jest zatem zapytać się u źródła, co możemy skonsolidować.

Plusy konsolidacji kredytów 15000 zł

Plusem kredytów konsolidacyjnych jest oczywiście: 1 bank i 1 mniejsza rata. Minusy? Wydłużenie okresu spłaty, bo tylko w ten sposób można obniżyć (znacznie) ratę kredytu. Konsekwencją wydłużenia czasu kredytowania jest to, że zapłacimy więcej odsetek od kredytu.

Może być i taka sytuacja, że szybsza spłata kredytów i pożyczek jest obciążona dodatkową opłatę (należy sprawdzić w umowie zapisy o opłatach za szybszą spłatę kredytu).

Nie zapominajmy również, że nowy kredyt, to pewnie i prowizja za jego udzielenie.

Minusem może być również to, że banki oferują również dodatkową gotówkę w ramach kredytu konsolidacyjnego. Generalnie głównym założeniem konsolidacji jest poprawa płynności finansowej, a dodatkowa pożyczka tylko zwiększy nasze i tak wysokie zadłużenie.

konsolidacja kredytów 15000 zł

Potrzebny jest Tobie kredyt gotówkowy na 15000 zł, a nie kredyt konsolidacyjny? Skorzystaj zatem z kalkulatora kredytów gotówkowych na 15000 zł.