Kredyt gotówkowy 20 tys zł

kredyt gotówkowy 20 tys zł banki

Kredyt gotówkowy 20 tys zł znaleźć można między innymi, korzystając z poniższego kalkulatora kredytowego. Ustawioną kwotę kredytu, jak i okres kredytowania można zmienić w dowolny sposób.

Pamiętajmy o tym, że szukając jak najtańszego kredytu gotówkowego na 20 tys zł, na początku należałoby dokładnie przeanalizować propozycje, a następnie porównać oferty uwzględniając koszt całkowity.

Z wyszukiwarką jest nieco łatwiej i szybciej znaleźć zarówno bank i kredyt. Zapoznać się z propozycjami banków można w domu, a kolejnym krokiem jest wysłanie formularz kontaktowego. Przedstawiciel z banku przedzwoni, sprawdzić wstępną zdolność kredytową i jeżeli ją mamy, to przedstawi nam ofertę kredytu, o jaki się ubiegamy.

Tani kredyt gotówkowy 20 tys zł

O tym czy jest to tani kredyt gotówkowy na 20 tys zł decyduje wiele czynników. Wiele osób zapomina o tym (lub po prostu nie wie), że o atrakcyjności oferty decyduje również nasza zdolność i wiarygodność kredytowa. Im większą mamy zdolność kredytowa to i na większy kredyt możemy liczyć i na lepsze warunki kredytowania.

Na wyliczenia zdolności kredytowej wpływa wiele czynników, nie tylko dochody i wydatki. Czy dostaniemy kredyt zależy między innymi od naszego wieku. Minimalny i maksymalny wiek kredytobiorcy każdy z banków ustala z reguły inaczej, ale zazwyczaj jest to 25-65 lat.

Banki bardzo niechętnie udzielają kredytów i pożyczek młodym osobom. Dla banku jest to zdecydowanie większe ryzyko z powodu braku historii kredytowej, większej skłonność młodego człowieka do zmiany pracy, jak i bardzo często uwzględniany w takim przypadkach zazwyczaj krótki staż pracy.

Samo miejsce zatrudnienia jest również bardzo istotne. Praca w tzw. budżetówce, w dużym przedsiębiorstwie czy wykonując wolny zawód, to generalnie lepsza ocena zdolności kredytowej, w porównaniu z klientem pracującym w małej firmie lub branży związanej z dużym potencjałem zwolnień i rotacji zatrudnienia.

Czy warto jest korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej? Nie. Powodów jest kilka, ale najważniejszy jest taki, że jego wyliczenia są szacunkowe i nie biorą pod uwagę wszystkich elementów. Czynniki wykorzystane w tego rodzaju pseudokalkulatorach mają jednakową wagę oraz wyliczenia mogą się znacznie różnić od zaprezentowanych w banku.

Przykład kredytu gotówkowego 20 tys zł na 5 lat

Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 20 tys. zł.
RRSO: 18,96%.
Oprocentowanie stałe 5,00%.
Całkowita kwota do zapłaty 30 858,88 zł.
Całkowity koszt kredytu 10 258,88 zł.

  • opłata przygotowawcza 100 zł,
  • prowizja 2821,99 zł,
  • odsetki 3550,60 zł,
  • ubezpieczenie podstawowe 3786,29 zł.

    60 miesięcznych równych rat w wysokości 523,03 zł.
    kredyt gotówkowy 20 tys zł

Co daje konsolidacja kredytów i gdzie znajdziesz kredyt konsolidacyjny na 20 tys zł znajdziesz TUTAJ + przegląd banków i kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.