Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką

kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką? Co to za kredyt? Tak w zasadzie, to nie ma takich kredytów. Jest to po prostu inaczej pożyczka gotówkowa hipoteczna (w skrócie: pożyczka hipoteczna), którą można przeznaczyć na dowolny cel pod zastaw nieruchomości.

Pożyczkę można otrzymać na wysoką kwotę i długi okres kredytowania. Takie rozwiązanie pozwala pożyczyć wysoką kwotę pieniędzy taniej, niż decydując się na pożyczkę gotówkową (przy takich samych parametrach pożyczki).

Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest hipoteka na nieruchomości (hipoteka danej nieruchomości nie może być wcześniej obciążona). Co daje taki kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką?

Przede wszystkim to korzystniejsze warunki kredytowe, bo dla banku jest to najlepszy rodzaj zabezpieczenia. Kredytobiorca nie może spłacić kredytu, bank przejmuje nieruchomość, sprzedaje ją i zaspokaja swoje roszczenia.

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką. Pożyczki hipoteczne

Gdzie udać się po taką pożyczkę? Możemy zapytać o pożyczkę pod zastaw nieruchomości praktycznie w każdym banku lub skontaktować się z pośrednikiem finansowym. Na przykład Expander oferuje bezpłatne porównanie pożyczek hipotecznych 20 banków. Udzielana pożyczka przyznawana w oparciu o zabezpieczenie na hipotece nieruchomości klienta, a otrzymana kwota może zostać przeznaczona na dowolny cel.

Kredyt, który jest zabezpieczony hipoteką może zaciągnąć praktycznie każda osoba będące właścicielem nieruchomości (dom, mieszkanie). Pod warunkiem, że ma odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową.

Banki udzielają zazwyczaj pożyczek hipotecznych maksymalnie do 80 proc. wartości danej nieruchomości, a spłata może sięgać nawet i 30 lat.

Pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cek, np. zakup samochodu, remont generalny nieruchomości, wakacyjny wyjazd czy skonsolidowanie zadłużenia. I najczęściej jest właśnie wykorzystywana na remonty nieruchomości lub konsolidację zadłużenia.

Obecnie po wprowadzeniu w życie nowelizacji Ustawy o kredycie hipotecznym, pożyczki hipotecznej nie otrzymamy w firmie pożyczkowej. Takie pożyczki mogą obecnie udzielać wyłącznie banki i SKOK-i.

kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką czy pożyczka hipoteczna

Kredyty hipoteczne są to już kredyty celowe, czyli muszą zostać przeznaczone na cel związany między innymi z zakupem nieruchomości. W tym przypadku również można sprawdzić dostępne kredyty i umówić się np. z pośrednikiem finansowym.

Dodaj komentarz