Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł gdzie najłatwiej dostać

Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł gdzie najłatwiej dostać? Jeżeli masz zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową, to nie powinno być kłopotu w żadnym banku. Co więcej do wyboru będziesz miał kredyt konsolidacyjny hipoteczny i gotówkowy. Jeżeli natomiast jedne z dwóch wymienionych czynników zostanie przez banka negatywnie oceniony, to kredytu konsolidacyjnego nie otrzymasz w żadnym banku.

Jakie są korzyści, które daje konsolidacja i czy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny?

  • wygoda w spłacaniu kredytu, ponieważ nie tylko masz jedną ratę, ale i jeden termin płatności,
  • rata kredytowa jest niższa od sumy rat dotychczasowo płaconych – poprawa płynności finansowej,
  • z reguły jest trochę niżej oprocentowany niż kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji, nawet do 30% wysokości konsolidacji,
  • w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, spłata może być rozłożona nawet na kilkanaście lat.

Porównanie banków i kredytów konsolidacyjnych 100 tys zł

Im lepsza masz zdolność kredytową, to i lepsze warunki kredytowania (czytaj: tańszy kredyt). A na wysokość zdolności kredytowej wpływa wiele czynników, najważniejsze są oczywiście uzyskiwane dochody i ponoszone wydatki. To czy dostaniesz kredyt zależy również od tego jaką masz umowę o pracę, Twój wiek, gdzie pracujesz, w jakim mieście mieszkasz, jakie masz wykształcenie, itp.

Nie zapominaj o wiarygodności kredytowej! Pozytywna historia kredytowa, to już połowa sukcesu. Jeżeli masz opóźnienia w płatności rat, to szansa na uzyskanie kredytu dramatycznie spada.