Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł na 10 lat

Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł na 10 lat i możliwość zamiany rat kilku kredytów na jedną niższą.

Na czym polega konsolidacja zadłużenia bankowego? Jest to nie tyle co zamiana kilku kredytów i pożyczek bankowych na jeden kredyt, ale spłata wybranych zobowiązań nowym kredytem.

Zamiast zatem spłacać wiele kredytów i płacić w każdym miesiącu po kilka rat, po konsolidacji masz tylko jeden kredyt z mniejszą ratą. Oczywiście niższa rata jest konsekwencją wydłużenia czasu kredytowania. A tym samym zwiększy się koszt kredytowy: każdy kredyt jest oprocentowany, a to oznacza naliczenie odsetek od pożyczonego kapitału. Im większy kredyt, dłuższy czas spłaty, to i większa suma całkowitych odsetek.

Obniżka raty (wydatków związanych z regulowaniem zadłużenia) sprawia, że Twoja zdolność kredytowa ulega poprawie i dlatego banki oferują również dodatkową gotówkę. To nic innego jak pożyczka gotówkowa na dowolny cel w ramach konsolidacji. Oczywiście, jeżeli nie potrzebujesz tych pieniędzy, to nie zwiększaj zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny 100 tys zł na 10 lat. Gotówkowy lub hipoteczny

10 lat to bardzo długi czas spłaty. Nie każdy bank zgodzi się na kredytowanie przez 120 miesięcy. Z poniższymi bankami możesz się skontaktować w sprawie długoterminowej konsolidacji.

Przenieść kredyty do innego banku można w zasadzie wszystkie, ale w rzeczywistości okazuje się, że są wyszczególnione kredyty, np.: ratalne, gotówkowe, samochodowe, zadłużenie na karcie kredytowej i limit w koncie osobistym.

Kalkulacja dla kredytu konsolidacyjnego na 39 515,05 zł i przykładowe koszty. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 9.23%. Oprocentowanie stałe 3,90%. Całkowita kwota do zapłaty 55 286,03 zł.

Całkowity koszt kredytu: 15 770,98 zł, w tym:

  • prowizja 7 634,31 zł,
  • odsetki 8 136,67 zł.

96 miesięcznych rat równych w wysokości 575,90 zł przy czym ostatnia rata wynosi 575,53 zł.