Kredyt konsolidacyjny 120000 zł

kredyt konsolidacyjny 120000 zł w banku

Kredyt konsolidacyjny 120000 zł umożliwia zastąpienie kilku kredytów, spłacanych w różnych terminach, nowym kredytem. Kredyt konsolidacyjny na tę i na inną kwotę pozwala skonsolidować kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, mieszkaniowe, a nawet kredyt w rachunku i na karcie.

Zalety kredytu konsolidacyjnego na 120000 zł

Jakie są argumenty za takim rozwiązaniem? Główna i zasadnicza zaleta, takiego rozwiązania jest taka, że rata nowego kredytu może być niższa od sumy rat spłacanych dotychczasowo zobowiązań. Wynika to przede wszystkim z tego, że konsolidacja kredytów, polega na wydłużeniu okresu kredytowania.

Drugim argumentem przemawiającym za konsolidacją jest to, że mamy tylko jeden kredyt w jednym banku. W przypadku, gdy konsolidacji podlega również kredyt hipoteczny, zabezpieczony hipoteką to kredyt konsolidacyjny hipoteczny) jest również niżej oprocentowany od zwykłego kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Kredyt konsolidacyjny 120000 zł… oraz minusy

Wiele banków oferuje również kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową, czyli umożliwia, w ramach kredytu konsolidacyjnego, pożyczyć dodatkowe pieniądze. Czy powinniśmy z tego korzystać? Kredyt konsolidacyjny ma nam pomóc w osiągnięciu stabilizacji finansowej, zwiększenie płynności finansów domowych, a nie dodatkowo zwiększać zadłużenie.

Kredyt konsolidacyjny jest i tak nieco droższy niż normalnie spłacane wszystkie zadłużenia. Dlaczego? Obniżenie wysokości sumy rat kredytowych jest możliwe tylko poprzez dwie możliwości: obniżenia oprocentowania bankowego lub wydłużenie okresu spłaty. Wydłużony okres spłaty, to większa suma zapłaconych odsetek od kredytu.

Gotówkowe: przegląd kredytów i pożyczek gotówkowy 120 000 zł na 10 lat – oszacowanie rat i szybki kontakt z wybranymi bankami.
kredyt konsolidacyjny 120000 zł