Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł na 10 lat

Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł na 10 lat, jeżeli szukasz dobrego kredytu konsolidacyjnego. Na jednej stronie znajdziesz kilka propozycji kredytowych. Skonsoliduj zadłużenia i płać jedną, i do tego mniejszą ratę kredytu.

Korzyści wynikających z kredytu konsolidacyjnego jest kilka. Nie tylko wygoda, ponieważ nie musisz pamiętać o spłacie wielu zobowiązań bankowych i oczywiście mieć na uwadze wiele różnych terminów płatności. Po drugie poprawiasz płynność finansową i zdolność kredytową. Oznacza to również możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki w ramach kredytu.

W dużym skrócie, to tylko jeden bank i jedna mniejsza rata. Co prawda spłacasz dłużej, ale mając zdecydowanie mniejszą ratę.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys zł na 10 lat. Gotówkowy lub hipoteczny

Przegląd niektórych banków i dostępnych kredytów konsolidacyjnych.

Skonsolidować w zasadzie można wszystkie posiadane kredyty i pożyczki bankowe, ale w praktyce okazuje się, że to banki decydują o zakresie konsolidowanych produktów. Pamiętać należy, że kredyt hipoteczny może być również połączony z innymi posiadanymi zobowiązaniami: jest to wówczas konsolidacja zabezpieczona na konkretnej nieruchomości.

Czy konsolidacja to tańszy kredyt? Niekoniecznie. Z pewnością zwiększy się wysokość zadłużenia, ponieważ z każdym kredytem są związane koszty kredytowe. Najczęściej są to odsetki, a im dłużej regulujesz kredyt, to tym zwiększa się ich całkowity wysokość.

Konsolidując zatem zadłużenie na 150 tys. zł na 10 lat musisz się liczyć z tym, że wysokość Twojego zadłużenia się zwiększy. Co prawda rata kredytowa może wynieść ok. 1800-2000 zł (lub nawet mniej), ale całkowita wartość zobowiązania będzie znacznie większa niż 150 tys. zł. Rata kredytowa może być jeszcze niższa (a kredyt tańszy), jeżeli zabezpieczeniem spłaty będzie nieruchomość.

Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu warto poprosić o dokonanie symulacji spłat dla różnych okresów kredytowania i sprawdzenie całkowitych kosztów związanych z kredytem.