Kredyt konsolidacyjny 16000 zł

kredyt konsolidacyjny 16000 zł w banku

Kredyt konsolidacyjny 16000 zł pozwala połączyć kilka kredytów w jeden i płacić w ten sposób tylko jedną ratą. Poniżej znajduje się lista banków, z którymi można skontaktować się w sprawie takiego kredytu.

Jakie kredyty bankowe można skonsolidować? Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie w jeden kredyt kredytów i pożyczek gotówkowych, kredyty samochodowe, mieszkaniowe, a nawet kredyt w rachunku i na karcie kredytowej.

Zalety i wady konsolidacji kredytowej

Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że rata nowego kredytu może być niższa od sumy zobowiązań, które dotychczas spłacaliśmy. Wynika to przede wszystkim z tego, że konsolidacja kredytów, polega na wydłużeniu okresu kredytowania.

Drugim argumentem za konsolidacją jest to, że mamy tylko jeden kredyt w jednym banku.

W przypadku, gdy spłacamy kredyt hipoteczny, zabezpieczony hipoteką i równocześnie inne kredyty, to plusem kredytu konsolidacyjnego (w tym przypadku jest to kredyt konsolidacyjny hipoteczny) jest również niższe oprocentowanie, niż ma to miejsce przy zwykłym, gotówkowych kredycie konsolidacyjnym.

Oczywiście w przypadku konsolidacji do 16000 zł mowa jest o kredycie konsolidacyjnym gotówkowym.

Minus konsolidacji? Kredyt konsolidacyjny w ogólnym rozrachunku będzie droższym rozwiązaniem niż gdybyśmy spłacali kredyty osobno. Obniżenie wysokości sumy rat kredytowych jest możliwe tylko poprzez dwie możliwości: obniżenia oprocentowania bankowego lub wydłużenie okresu spłaty. Wydłużony okres spłaty, to większa suma zapłaconych odsetek od kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 16000 zł z dodatkową gotówkową

Wiele banków oferuje również kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową, czyli umożliwia, w ramach kredytu konsolidacyjnego, pożyczyć dodatkowe pieniądze. Czy powinniśmy z tego korzystać? Kredyt konsolidacyjny ma nam pomóc w osiągnięciu stabilizacji finansowej, zwiększenie płynności finansów domowych, a nie dodatkowo zwiększać zadłużenie.

Kredyt gotówkowy na 16000 zł możesz porównać korzystając z kalkulatora kredytowego – oszacowanie rat i przegląd banków.

Nad opcją dodatkowej gotówki należy się mocno zastanowić. Jeżeli jednak mamy zobowiązania pożyczkowe w firmach pożyczkowych, to być może warto jest z takiej opcji skorzystać i je wcześniej spłacić. Jest to jednak sprawa indywidualna, która powinna być dokładnie przemyślana.

kredyt konsolidacyjny 16000 zł

Dodaj komentarz