Kredyt konsolidacyjny 180 tys zł na 10 lat

Kredyt konsolidacyjny 180 tys zł na 10 lat i co to oznacza? Jeżeli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, bank po podpisaniu umowy kredytowej, spłaca Twoje dotychczasowe kredyty w innych bankach i niekiedy również w SKOK-ach.

Nie robi tego dowolnie, ale na podstawie wniosku kredytowego, w którym wyszczególniasz jakie zobowiązania mają zostać zamknięte. Mogą to być zarówno pożyczki gotówkowe, jak i limity w koncie czy na kartach kredytowych.

Bank spłaca stare kredyty nowym, a rata kredytowa jest najczęściej niższa niż suma rat konsolidowanych zobowiązań. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ zmniejszenie raty – znaczna obniżka – może być możliwe tylko poprzez wydłużenie czasu spłaty.

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł na 10 lat. Gotówkowy i hipoteczny

Jeżeli chcesz skonsolidować również kredyt hipoteczny lub zabezpieczyć nowy kredyt na hipotece na nieruchomości, zapytaj o to w jednym z poniższych banków.

Nie zapominaj o tym, że nowy kredyt, to nowy koszt kredytowy (odsetki, być może dojedzie prowizja, ubezpieczenie), co oznacza, że poza pożyczonym kapitałem, np. 180 tys. zł musisz dodatkowo oddać znacznie więcej. Ile więcej? O tym poinformuje Ciebie bank przy przedstawianiu oferty.

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.