Kredyt konsolidacyjny 180 tys zł

kredyt konsolidacyjny 180 tys zł banki

Kredyt konsolidacyjny 180 tys zł w banku na skonsolidowanie kilku zobowiązań. Czy można otrzymać taki kredyt ze stałym oprocentowaniem? Wszystko zależy od okresu kredytowania, rodzaju kredytu i ostatecznej wysokości kredytu.

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony na spłatę zobowiązań bankowych. Co podlega konsolidacji?

Biorąc nowy kredyt, bank spłaca nasze stare zobowiązania, takie jak: kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, kredyty hipoteczne (kredyt konsolidacyjny hipoteczny) oraz zadłużenie na koncie bankowym oraz kartach kredytowych. Mamy wówczas tylko jeden kredyt, w jednym banku i z jedną mniejszą ratą.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego? Wyłącznie osoby, które mają odpowiedni zdolność kredytową.

Czy zawsze warto jest konsolidować zobowiązania? Konsolidacja kredytów bankowych powinna być brana pod uwagę wówczas, gdy mamy trudności w regulowaniu naszych comiesięcznych rat, a tym samym zachwiana jest nasza płynność finansowa. O kredyt konsolidacyjny powinniśmy wystąpić zanim zaprzestaniemy terminowo regulować raty! Kiedy przestajemy płacić raty kredytowe, to z reguły jest już za późno na nowy kredyt.

O kredyt konsolidacyjny 180 tys zł można zapytać w poniższych bankach

Co to jest kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem? Jest to kredyt, w którym oprocentowanie nie zmienia się przez cały okres spłaty kredytowania, niezależnie od tego czy oprocentowanie kredytów ulega zmianom.

Oprocentowanie stałe, czyli niezmienne, jest dobrym rozwiązaniem w tym przypadku, kiedy spodziewamy się, że w najbliższym czasie, w okresie spłaty kredytu, nastąpi podwyżka stóp procentowych NBP. Wówczas nasza rata kredytowa nie ulegnie zmianie. Najczęściej takie oprocentowanie kredytu możemy spotkać w ofertach dotyczących stosunkowo krótkiego okresu kredytowania, do 4-5 lat.

Przy kredytach konsolidacyjnych hipotecznych, gdzie jednym z konsolidowanych zobowiązań jest kredyt hipoteczny, nie jest stosowane oprocentowanie stałe, ale zmienne.

Czy zamiast kredytu konsolidacyjnego na 180 tys. zł warto jest skorzystać z kredytu gotówkowego na taką samą kwotę? Niekoniecznie. Przede wszystkim konsolidacja pozwoli na „połączenie” kredytów w jeden. Dodatkowo konsolidacja, poprzez wydłużenie czasu spłaty pozwala obniżyć wysokość raty, a tym samym poprawia naszą zdolność kredytową i płynność finansową. Z reguły kredyt konsolidacyjny jest również nieco niżej oprocentowany od kredytu gotówkowego.

kredyt konsolidacyjny 180 tys zł

Jeżeli natomiast mimo wszystko zdecydujemy się na kredyt gotówkowy na 180 tys. zł, to warto skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych i sprawdzić nie tylko oferty banków, ale i oszacować wysokość rat kredytowych.