Kredyt konsolidacyjny 30 tys zł gdzie najłatwiej dostać

Kredyt konsolidacyjny 30 tys zł gdzie najłatwiej dostać? Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny, podobnie jak w przypadku pozostałych kredytów i pożyczek, należy mieć odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną wiarygodność kredytową. Może się okazać, że mamy zbyt małą zdolność kredytową, aby skonsolidować wszystkie zobowiązania i będzie konieczne dokonanie selekcji.

Im lepszą ocenę otrzymasz w banku, wynikającą z analizy kredytowej, to tym lepsze warunki kredytowe możesz uzyskać. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej obniżyć koszt kredytu, warto jest podjąć negocjacje i np. zapytać o niższe oprocentowanie (i możesz zaoszczędzić na wysokości odsetek).

Porównanie banków i kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł

Kiedy należałoby wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny? Przede wszystkim o kredyt konsolidacyjny możesz się starać, kiedy masz zdolność kredytową oraz pozytywny BIK, czy nie masz żadnych opóźnień w płaceniu rat kredytowych.

Jeżeli spłacasz tylko jeden kredyt, a chciałbyś zmniejszyć wysokość raty, to najlepiej skontaktować się z bankiem i podpisać nowy aneks do umowy – zostanie wydłużony czas jego spłaty. Chyba, że chciałbyś wziąć jeszcze dodatkową pożyczkę gotówkową, to można skonsolidować oba zobowiązania w jedno (stary kredyt + nowa pożyczka).

Natomiast kiedy już regulujesz kilka kredytów, to aby nie tracić na bieganie do każdego banku z umową i podpisywaniem aneksów, lepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny.

Pamiętaj, że to nie tylko korzyści, ale i wady:

  • zmniejszenie raty (znaczne) jest możliwe tylko poprzez wydłużenie czasu spłaty,
  • im dłużej spłacasz kredyt, to co prawda rata kredytowa będzie niższa, ale koszt całkowity wzrośnie – więcej zapłaconych odsetek,
  • wysokość całkowitego zadłużenia wzrasta: musisz nie tylko oddać pożyczony kapitał na spłatę starych zobowiązań, np. 30 tys. zł, ale i zapłacić wspomniane koszty (odsetki, być może prowizja, ubezpieczenie, itp.).