Kredyt konsolidacyjny 40000 zł bez hipoteki

kredyt konsolidacyjny 40000 zł bez kredytu hipotecznego

Kredyt konsolidacyjny 40000 zł bez hipoteki, czyli konsolidacja kredytów i pożyczek bankowych bez konieczności ustanawiania zabezpieczenia na nieruchomości.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny czy bardziej właściwie: konsolidacja kredytów? Kredyt konsolidacyjny umożliwia „połączenie” wielu kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy grozi Tobie utrata płynności finansowej, a wysokość i liczba rat kredytowych coraz silniej obciążają domowy budżet.

Konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, ratalne, samochodowe, hipoteczne (wówczas mówimy o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym) oraz zadłużenie na kartach kredytowych oraz w rachunku bankowym. Zamiast kilku rat, masz wówczas tylko jedną ratę kredytu, w jednym banku. Dodatkowo ta rata jest niższa, niż suma rat kredytowych przez refinansowaniem zadłużenia.

Obniżenie raty, poprzez wydłużenie okresu spłaty, jest zasadniczym celem kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny 40000 zł bez hipoteki. Przegląd banków

O tym czy będzie to tani kredyt konsolidacyjny na 40000 zł, to zależy od banku, który wybierzemy, jak i od oferty kredytowej, którą nam – indywidualnie, przedstawi bank. Bank zbada naszą zdolność i wiarygodność kredytową i w ten sposób dokona analizy scoringowej.

Na czym to polega? Każda osoba wnioskująca o kredyt wypełnia wniosek kredytowy. Dane wprowadzane są do systemu informatycznego, a w kolejnym kroku specjalna karta scoringowa przydziela poszczególnym zmiennym odpowiednie wagi i punkty. Liczba zsumowanych punktów stanowią ocenę zdolności kredytowej klienta.

Wnioskodawca jest jednocześnie porównywany do stworzonego przez bank idealnego klienta i im bliżej znajduje się tego wzorca, tym większą dostaje liczbę punktów scoringowych, a tym samym bank może zaproponować lepsze warunki kredytowania.

kredyt konsolidacyjny 40000 zł bez hipoteki

Gdzie znajdziesz kredyty i pożyczki gotówkowe na 40000 zł? Również w serwisie – skorzystaj z kalkulatora kredytowego. Sprawdź i oszacuj raty kredytowe i zapoznaj się z propozycjami kredytowymi w bankach.