Kredyt konsolidacyjny 75000 zł

kredyt konsolidacyjny 75000 zł banki

Kredyt konsolidacyjny 75000 zł jest przeznaczony na spłatę kredytów i pożyczek bankowych zaciągniętych w tym samym banku lub w innych bankach. Głównym założeniem konsolidacji kredytowej jest obniżenie raty kredytowej i zwiększenie zdolności kredytowej i płynności finansowej.

Korzystając z konsolidacji kredytowej możemy spłacić kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, jak również zadłużenie w koncie i na kartach kredytowych. Zamiast kilku rat płaconych w różnych terminach mamy tylko jeden nowy kredyt w jednym banku. No, i płacimy jedną ratę, raz w miesiącu.

W jakim banku kredyt konsolidacyjny 75000 zł?

Poniżej znajduje się najnowsze zestawienia kredytów konsolidacyjnych i banków, w których o taki kredyt można zapytać:

Szczegóły konsolidacji kredytowej uzyskamy w banku, którego ofertą kredytową jesteśmy zainteresowani. Wysokość kredytu konsolidacyjnego, to nie tylko 75000 zł. Wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej. Możemy bowiem skonsolidować zadłużenia znacznie mniejsze, np. na 20 tys zł, jak i dużo większe, np. na 100 tys zł czy 200 tys. zł i więcej.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych (niezabezpieczone hipoteką) maksymalnie dostępny kredyt konsolidacyjny to 200 000 zł do 10 lat.

Jeżeli mamy większe potrzeby konsolidacyjne, to w ofercie banków znajdziemy również kredyty konsolidacyjne hipoteczne – zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość. Okres kredytowania jest znacznie dłuższy niż 10 lat, a wysokość kredytu zależy od wartości nieruchomości.

Podstawowe plusy i minusy kredytu konsolidacyjnego na 75000 zł

Jak w praktyce wygląda konsolidacja kredytów i pożyczek? Przykładowo nasz bieżące zadłużenie kształtuje się w następujący sposób:

  • kredyt gotówkowy 30 tys zł, rata miesięczna 600 zł,
  • pożyczka gotówkowa 25 tys zł, rata miesięczna 500 zł,
  • kredyt ratalny 15 tys zł, rata miesięczna 200 zł,
  • zadłużenie na koncie i karcie kredytowej 5 tys zł.

Łączne zadłużenie wynosi zatem75 tys zł, a raty kredytowe (nie wliczając zadłużenia w koncie i na karcie) wynoszą 1500 zł. Kredyt konsolidacyjny w wysokości 75 tys zł pozwala na zamkniecie wszystkich zobowiązań oraz obniżenie raty kredytowej, np. do 1000 zł.

Dzięki temu poprawimy nie tylko zdolność kredytową (dzięki temu możemy uzyskać dodatkową gotówkę w ramach konsolidacji), ale także płynność finansową, co będzie miało wpływ na nasze domowe finanse.

Konsolidacja poza plusami ma również minusy, chociażby to, że zapłacimy więcej niż gdybyśmy nie konsolidowali zadłużenia. Znaczna obniżka raty kredytowej jest przede wszystkim wynikiem wydłużenia okresu kredytowania, a tym samym zapłacimy więcej odsetek od kredytu. Jest to również nowy kredyt, co wiąże się prawdopodobnie z prowizją za udzielenie kredytu oraz innymi możliwymi opłatami.

kredyt konsolidacyjny 75000 zł

Nie jest Tobie potrzebny kredyt konsolidacyjny, kredyt gotówkowy na 75000 zł? Sprawdź zatem dostępne kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach z porównywarką kredytów.

Dodaj komentarz