Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł

kredyt konsolidacyjny 300 tys zł

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł. Do takiej kwoty, to może być zarówno kredyt konsolidacyjny na 30 000 zł, jak i 230 000 zł. Gdzie po taki kredyt? Gdzie szukać?

Na początku warto się zapoznać z listą banków, w których o kredyt konsolidacyjny możemy zapytać:

Nie wiesz co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to kredyt celowy przeznaczony na spłatę innych kredytów i pożyczek bankowych. Z kredytu konsolidacyjnego mogą zostać spłacone kredyty i pożyczki:

  • gotówkowe,
  • samochodowe,
  • mieszkaniowe
  • ratalne

dodatkowo zadłużenie:

  • w rachunku bankowym,
  • na kartach kredytowych.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

  • kredyty konsolidacyjne gotówkowe, przeważnie nieprzekraczające 200 000 zł i niewymagające dodatkowego zabezpieczenia,
  • kredyty konsolidacyjne hipoteczne – zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Nie ma tutaj przeważnie górnej granicy zobowiązania – maksymalna wysokość zależy od wartości nieruchomości. Przeważnie jest udzielany do 60-80% jej wartości. W przypadku kredytów konsolidacyjnych na 300 000 zł, to brany pod uwagę może być tylko kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Zalety konsolidacji kredytowej

Podstawową korzyścią z kredytu konsolidacyjnego jest to, że nowym kredytem bank spłaca za nas przedstawione zobowiązania do konsolidacji. I wówczas mamy tylko jeden kredyt, w jednym banku, a rata kredytowa będzie niższa niż przed konsolidacją (suma wszystkich rat).

Rata kredytowa jest niższa z jednego powodu: wydłużenia czasu spłaty zobowiązania. Jest zasadniczy cel kredytu konsolidacyjnego – obniżenie wysokości rat kredytu, a nie, jak niekiedy się błędnie uważa, obniżenie kosztów związanych z regulowaniem zadłużenia. Niższa rata, to wydłużony okres kredytowania, a tym samym taki kredyt jest droższy, z powodu większej sumy odsetek zapłaconych od kredytu.

Z konsolidacji powinniśmy zatem korzystać w sytuacji, kiedy suma obecnie płaconych rat staje się zbyt dużym obciążeniem finansowym i obawiamy się, że w niedalekiej przyszłości może się zdarzyć sytuacja, że utracimy płynność finansową.

kredyt konsolidacyjny do 300000 zł

Jaki jeszcze może być kredyt na 300000 zł? Na przykład kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, które sprawdzisz i porównasz tutaj.

Dodaj komentarz