Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w banku

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką? Jeżeli jest to kredyt, to tylko w banku oczywiście. Gdzie pożyczyć i czy warto skonsolidować zadłużenia i dobrać dodatkowe pieniądze?

Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego, aby mieć jedną ratę kredytową zamiast wielu! Taki i inne slogany reklamowe (dowolnie je modyfikując) znajdziemy nie tylko na stronach banków, ale na wielu stronach finansowych, które reklamujące kredyty konsolidacyjne. Czy taki kredyt z dodatkową gotówką to wyłącznie same korzyści?

Pamiętajmy jednak, że jest to nowy kredyt, a więc zostanie z pewnością naliczona prowizja od kredytu (chyba, że jest to kredyt z zerową prowizją), jest jeszcze oprocentowanie, czyli odsetki. Mogą wystąpić jeszcze dodatkowe koszty, np. ubezpieczenie. A dłuższy okres kredytowania, bo przede wszystkim w ten sposób można znacznie obniżyć ratę, to więcej zapłaconych odsetek od kredytu.

No dobrze, to jak jest z tymi korzyściami z konsolidacji z dodatkową gotówką? Zanim wyliczymy, sprawdźmy jakie propozycje kredytów konsolidacyjnych znajdziemy obecnie w bankach:

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką oraz pozostałe propozycje w bankach

Kredyt konsolidacyjny pozwala nie tylko skonsolidować zadłużenie, ale jeszcze tę dodatkową gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel. W ten sposób wyremontujemy mieszkanie, kupimy meble do salonu, pojedziemy na wakacje lub spłacimy zobowiązania z tytułu pożyczek pozabankowych.

Dodatkowa gotówkowa w ramach konsolidacji może wynieść nawet 20-30% sumy konsolidowanych zobowiązań. Całkiem sporo. Czyli konsolidując zobowiązanie na 40 tys. zł możemy dodatkowo dobrać 12 tys. zł. Całkiem sporo, ale…

Oczywiście należy mieć odpowiedni± zdolność kredytową. Może się okazać, że nasza zdolność kredytowa wystarcza tylko na konsolidację zobowiązań i nic więcej. Ale z drugiej strony konsolidacja poprawia zdolność, a wydłużenie spłaty jednocześnie ją zwiększa.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, a może jednak zrezygnować?

Bez kwitnie w maju, podobnie jak wysyp kredytów na PIT-y. Ale nie ma kredytów konsolidacyjnych na PIT. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy (bez dodatkowych zabezpieczeń) znajduje się w ofercie prawie wszystkich banków. Nawet do 200000 zł, maksymalnie na 10 lat. A korzyści z takiego rozwiązania?

  • tylko jedna rata, zamiast kilku rat, w różnych bankach, o różnych terminach płatności. Czy jest to „lekka rata kredytowa„, jak informuje nas jeden z banków? Tylko w przypadku, kiedy konsolidujemy kredyty i pożyczki na kilogramy…
  • w tym samym banku możemy skonsolidować automatycznie wszystkie kredyty. Jak wystrzał z karabinu maszynowego… Aby skonsolidować zadłużenie musimy przedstawić umowy dotycz±ce konsolidowanych kredytów. Bez tego ani rusz. „Wszystkie kredyty” nie oznacza, że w każdym banku. Bowiem oferta może dotyczyć tylko wybranych kredytów, również np. z wyłączeniem kredytów i pożyczek, które mamy w banku, w którym składamy wniosek.
  • konsolidacji podlegają: kredyty (pożyczki) gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty (pożyczki) samochodowe, kredyty hipoteczne (mieszkaniowe) i to co wiele osób bardzo kocha: karty kredytowe i limity w rachunkach.
  • promocje kredytów konsolidacyjnych. W każdym banku jest promocja! Jeżeli wczytamy się ofertę reklamową, to każdy bank ma najlepszą! Obniżka oprocentowania! Dodatkowa gotówkowa! Kredyt konsolidacyjny przez internet! Wypłata gotówki w jedne dzień! Brakuje jeszcze czajnika elektrycznego, kompletu garnków i zniżki na zakupy… Zanim skorzystasz z promocji kredytowej, porównaj kredyty konsolidacyjne pod względem całkowitych kosztów kredytu oraz RRSO.

Na koniec pamiętajmy: kredyt konsolidacyjny ma poprawić naszą płynność finansową. Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką powoduje, że ponownie (mocniej) się zadłużamy. Taka dodatkowa gotówka powinna być raczej przeznaczona na spłatę np. pożyczek pozabankowych, jeżeli je posiadamy, a nie na dodatkową konsumpcję.

kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

A jeżeli nie jesteś zainteresowany kredytem konsolidacyjnym, to możesz sprawdzić kredyty i pożyczki gotówkowe, korzystając z kalkulatora gotówkowego.

Dodaj komentarz