Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem

kKredyt konsolidacyjny z niskim dochodem banki

Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem? Czy jest jakakolwiek szansa, aby taki kredyt uzyskać w banku?

Trudno jest odpowiedzieć na tak ogólne pytanie (bardzo często zadawane na forach kredytowych). Bo co oznacza niski dochód? 1000 zł netto, 2500 zł netto, a może 5000 zł? Uzyskiwany dochód „na rękę” ma zasadnicze znaczenie przy wyliczaniu zdolności kredytowej i to jej wyliczenia decydują czy taki kredyt uzyskamy. A poza samą zdolnością kredytową, brana jest również pod uwagę wiarygodność kredytowa.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się czy mamy odpowiednią zdolność kredytową, jest skontaktowanie się z bankiem. Można wybrać ofertę jednego czy dwóch banków obok i wysłać formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku przedzwoni do nas i sprawdzi czy przy danym dochodzie i pozostałych warunkach, mamy szansę na uzyskanie kredytu i skonsolidowanie zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem. Co zrobić?

Jak można zwiększyć zdolność kredytową ubiegając się o kredyt konsolidacyjny? Z pewnością, jeżeli chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny, to spodziewamy się, że wystąpią za kilka miesięcy trudności w regulowaniu rat. Od oceny zdolności kredytowej zależy to, czy uzyskamy kredyt konsolidacyjny w banku, a tym samym czy będziemy mogli połączyć kredyty w jeden kredyt i obniżyć ratę kredytową.

Obniżka raty kredytowej jest kluczowa, aby zwiększyć płynność finansową, a tym samym, aby bilansował się domowy budżet.

Zdolność kredytową można zwiększyć np. poprzez zamknięcie limitów w rachunkach bankowych czy likwidację kart kredytowych. Można jednak założyć, że nie mamy takiej możliwości i oba te zadłużenia również chcielibyśmy skonsolidować. Jedyną dodatkową opcją, pozostaje kredyt konsolidacyjny z drugą osobą. Pozwala to zwiększyć zdecydowanie zdolność kredytową i uzyskać większą kwotę konsolidacyjną. Pamiętajmy również, że samo wydłużenie okresu spłaty kredytu, zwiększa nasze możliwości kredytowe – rata kredytowa ulega zmniejszeniu i stanowi mniejszą część ogólnych wydatków.

Wydłużenie czasu spłaty, to wzrost całkowitych kosztów kredytu – musimy więcej zapłacić odsetek od pożyczonego kapitału.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty przy niskim dochodzie?

Jak widać nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Dzisiaj to może być oferta w banku A, jutro w banku B. Poza tym propozycje bankowe ulegają zmianom, a dodatkowo oferta zależy od wspomnianej zdolności i wiarygodności kredytowej. Prosta zasada: im lepszy jest scoring, tym na lepsze warunki kredytowe możemy liczyć. Pozostaje tylko skontaktować się z wybranymi bankami i zapytać o kredyt konsolidacyjny.

kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem

Nie jest potrzebny kredyt konsolidacyjny, a gotówkowy? W takim razie zapoznaj się z najnowszym zestawieniem propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach (w tym również przez internet).

Dodaj komentarz