Kredyty gotówkowe Szczecinek. Pożyczki gotówkowe. Banki

Kredyty gotówkowe Szczecinek oraz pożyczki gotówkowe w bankach – zarówno tradycyjnie, jak i przez internet. Czy wiesz na co zwrócić uwagę, jeżeli zależy Tobie na tanim kredycie?

Wybór kredytu gotówkowego nie jest skomplikowany, zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedynym kryterium jest jego cena.

Przede wszystkim należy zapoznać się z dostępnymi propozycjami w bankach, zarówno tymi w placówkach bankowych, jak i przez internet. W kolejnym kroku należy porównać oferty, z uwzględnieniem ich kosztów.

Na cenę kredytu lub pożyczki wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jest to oprocentowanie nominalne, które decyduje o odsetkach. Obecnie (sierpie} 2020 r.) nie może przekraczać 7,2 proc. w skali roku. Wysokość odsetek będzie zasadniczym kosztem kredytu, jeżeli pożyczasz dużo i na długi czas.

Dodatkowym najczęstszym kosztem jest prowizja kredytowa od wysokości udzielonego kredytu. Jest ona wyliczana najczęściej jako pewien % od wysokości udzielonego kredytu. Poza odsetkami i prowizją mogą wystąpić opłaty dodatkowe czy ubezpieczenie.

Suma wszystkich kosztów kredytowych stanowi o cenie kredytu – jest to całkowity koszt kredytu. Może być przedstawiony kwotowo w złotówkach i jako RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w skali roku.

Generalna zasada jest taka, że im mniejsze będzie RRSO oraz koszt całkowity, to tym dany kredyt jest tańszy.

Szczecinek: kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe. Banki

Przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach w Szczecinku. Dodatkowo: pożyczki bankowe gotówkowe przez internet. Z każdym z poniższych banków możesz się skontaktować – wystarczy wypełnić krótki formularz i pracownik z banku oddzwoni.

Już wiesz, że oprocentowanie nominalne różni się od oprocentowania rzeczywistego (RRSO). Porównując kredyty gotówkowe wg RRSO (oraz całkowitego kosztu kredytowego), należy porównywać takie same oferty co do wysokość, czasu kredytowania i sytemu rat.

Przykład kredytu gotówkowe na 20 tys. zł na 5 lat z uwzględnieniem kosztów:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 9,9%.
Oprocentowanie nominalne w skali roku: 4,7%.

Całkowita kwota do zapłaty: 25 590,50 zł.
Całkowity koszt kredytu: 5 190,50 zł:

  • prowizja: 2 145,30 zł (9,9%),
  • odsetki: 3 045,20 zł.

Raty kredytowe: 60 po 426, 51 zł.