Kredyty konsolidacyjne 150000 zł

kredyty konsolidacyjne 150000 zł w bankach

Kredyty konsolidacyjne 150000 zł w bankach na połączenie kilku kredytów i pożyczek w jeden kredyt? Czy jest taka szczególna oferta bankowe? Jest kilka możliwości skorzystania z atrakcyjnych ofert kredytowych na konsolidację naszych zobowiązań.

Czy warto jest skorzystać z takiego kredytu konsolidacyjnego? Podobnie jak w przypadku innych kredytów, również i tutaj jest wymagana odpowiednia zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa (na podstawie raportu BIK). Jeżeli nie mamy odpowiedniej zdolności lub mamy negatywną wiarygodność kredytową, to nie mamy szans na uzyskanie kredytu.

Zanim wymienimy podstawowe plusy i minusy konsolidacji kredytowej, sprawdźmy gdzie można skonsolidować zobowiązania.

Kredyty konsolidacyjne 150000 zł przegląd banków

Kredyty konsolidacyjne maja swoje zalety i wady. Może na samym początku przyjrzyjmy się minusom, a są to przede wszystkim koszty związane z takim kredytem.

Nowy kredyt, to konieczność zapłacenia prowizji od udzielonego kredytu (chyba, że jest to kredyt bez prowizji) i być może dodatkowe opłaty, ubezpieczenie, itp. Kredyt konsolidacyjny jest zaciągany na dłuższy czas (bo tylko w ten sposób można obniżyć ratę), co powoduje, że płacimy większe odsetki (dłuższy czas spłaty, to większe koszt odsetkowy).

Ale to co jest wadą jest jednocześnie zaletą. Wydłużony okres kredytowania pozwala bowiem na obniżenie znaczne raty kredytowej. Powinna ona być niższa niż suma rat płaconych dotychczasowo. Co więcej, płacimy taką ratę kredytową tylko w jednym banku i w jednym terminie.

Tanie kredyty konsolidacyjne 150000 zł. Dla kogo?

Jeżeli zależy nam nam takim kredycie, to jedyną możliwością jest porównanie kilku ofert kredytowych. Jeżeli tego nie zrobimy, to jesteśmy zdani wyłącznie na łut szczęścia. Może trafimy na odpowiednią propozycję kierując się reklamą lub opinią znajomych. Ale należy wziąć pod uwagę, że ostatecznie chodzi o nasze pieniądze! Konsolidacja kredytów i obniżenie rat kredytowych ma na celu przecież odzyskanie płynności finansowej. Im mniejsze będą koszty takiego kredytu, tym lepiej dla nas.

Zostało już wspomniane wyżej, że ubiegając się o kredyt konsolidacyjny należy mieć odpowiednią zdolność kredytową i wiarygodność. Może się na przykład okazać, że mamy zbyt małą zdolność kredytową, aby skonsolidować wszystkie nasze zobowiązania. Poza tym, im lepsza jest nasza wiarygodność kredytowa, to na lepsza ofertę możemy liczyć w banku i silniejsza jest nasza pozycja w negocjacjach z bankiem.

kredyty konsolidacyjne 150000 zł

Kredyty hipoteczne: przegląd kredytów hipotecznych 150000 zł. Banki oraz pośrednicy finansowi.