Kredyty konsolidacyjne 70 tys zł

kredyty konsolidacyjne 70 tys zł w bankach

Kredyty konsolidacyjne 70 tys zł w jakim banku wziąć kredyt konsolidacyjny? Jaki jest najlepszy i najtańszy? Gdzie skonsolidować duże zadłużenie bankowe wynikające z kilku kredytów i pożyczek?

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to nowy kredyt, za pomocą którego bank spłaca nasze inne kredyty i pożyczki. W ten sposób można obniżyć wysokość raty kredytowej (wydłużając czas spłaty), połączyć zobowiązania i spłacać tylko jeden kredyt.

Konsolidacja kredytów powinna być przeprowadzona, jeżeli przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości wystąpią trudności w terminowej spłacie posiadanych zobowiązań. Konsolidacji podlegają:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • kredyty i pożyczki hipoteczne,
  • kredyty i pożyczki samochodowe,
  • kredyty ratalne,
  • limity na kartach kredytowych,
  • limit kredytowy koncie osobistym.

Gdzie są dostępne kredyty konsolidacyjne 70 tys zł?

Tylko bank (ewentualnie SKOK) może zaproponować taki kredyt. Należy zdawać sobie sprawę z tego – a jest to bardzo często błędnie interpretowane – że kredyt konsolidacyjny nie oznacza tańszego kredytu i obniżenia kosztów kredytowych. Obniżona zostaje wysokość raty kredytowej, ale kosztem wydłużenia okresu spłaty, a to oznacza, że zapłacimy więcej odsetek za kredyt. Tylko w przypadku, gdy konsolidujemy kredyty, które były zaciągnięte kilka lat temu, przy wysokim oprocentowaniu, to taka operacja kredytowa, może przynieść pewne oszczędności.

W sytuacji posiadania tylko jednego zobowiązania lepiej jest rozpocząć negocjacje z bankami w celu renegocjacji umowy. Być może uda się nam np. obniżyć oprocentowanie lub wydłużyć spłatę? Rozmowy powinny zostać przeprowadzone wówczas, kiedy terminowo regulujemy raty, a nie wówczas, gdy zaprzestaliśmy je już spłacać.

A jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy na 70 tys zł, to z propozycjami zapoznasz się tutaj: sprawdzisz banki i wyliczysz szacunkowe raty.

kredyty konsolidacyjne 70 tys zł