Opinie na temat kredytu, pożyczki

opinia na temat kredytów pożyczek

Opinie na temat kredytu bankowego, pożyczki gotówkowej w firmie pożyczkowej lub całkiem innego produktu finansowego mogą być bardzo różne. Dlaczego?

Zależą one od nie tylko od samego podmiotu, który taki kredyt oferuje, ale również od typu osoby, która o taki produkt się ubiegała.

I w zależności od tego czy kredyt lub pożyczkę uzyskała, jak przebiegał proces regulowania zadłużenia i w dalszej kolejności kontakt z bankiem, tak będzie prezentowała się jego ocena i opinia o bankach.

Opinie na temat kredytu mogą być w zasadzie tylko dwie: tani kredyt lub drogi kredyt. Nie można przecież opisać kredytu bankowego przymiotnikami takimi jak: „dobry„, „atrakcyjny„, „korzystny” czy „do bani„.

Żaden kredyt nie jest dobry lub atrakcyjny. Kredyt lub pożyczka – zawsze musimy oddać więcej niż pożyczyliśmy.

Tani kredyt gotówkowy, to pojęcie względne, podobnie jak drogi kredyt gotówkowy. Jeżeli przeanalizujemy tylko dwie oferty kredytowe, to mało prawdopodobne, że wybierzemy tani kredyt. Analizując 20 ofert kredytowych szansa jest zdecydowanie większa. Ale kto ma na to czas?

Opinie na temat kredytu. Opinie na temat banku

Wiele opinii na temat banków są skrajne: od tych pełnych entuzjazmu, pisanych prawdopodobnie przez „marketingowców”, aż po bardzo negatywne i niesprawiedliwe w swojej ocenie.

Dużo zależy od klientów banków, którzy nie zawsze przeczytają do końca i uważnie umowy kredytowe, nie dopytają o istotne warunki umowy, których nie do końca rozumieją. Później jest żal i pisanie na forach, że „bank nas oszukał„.

Nie zawsze wina leży po stronie klienta, ale instytucji. Zdarza się, i to wcale nie rzadko, że pracownik jest mało kompetentny i udziela informacje nie do końca zgodne z prawdą. Później otrzymujemy monity od banku, lub załatwiamy konkretną sprawę i jest całkowicie inaczej niż zostaliśmy poinformowani. Nie potrzebnie tracimy czas i nerwy.

Gdzie najczęściej leży wina? Powinniśmy samodzielnie, w odróżnieniu od subiektywnych opinii, obiektywnie na to pytanie odpowiedzieć.

opinie na temat kredytu, pożyczki

A jeżeli szukasz kredyt gotówkowy, to sprawdź samodzielnie jakie są propozycje i wybierz odpowiedni, na podstawie własnej analizy kredytowej.

1 odpowiedź “Opinie na temat kredytu, pożyczki”

Dodaj komentarz