Porównanie kredyt konsolidacyjny 20 tys zł

Porównanie kredyt konsolidacyjny 20 tys zł w bankach. Oferty kredytów konsolidacyjnych w bankach na spłatę starych kredytów nowym.

Jaki jest cel konsolidacji? Przede wszystkim jest to poprawa płynności finansowej. Polega to na tym, że zaciągany jest nowy kredyt. Następnie bank, po jego udzieleniu, spłaca zobowiązania kredytowe, które zostały wyszczególnione we wniosku kredytowym. W ten sposób zamiast kilku kredytów do spłaty jest tylko jeden.

Poprawa płynności następuje poprzez wydłużenie czasu spłaty. Rata kredytowa będzie wówczas mniejsza, niż suma rat konsolidowanych zobowiązań. Im dłuższy będzie zatem czas spłaty zobowiązania, to oczywiście rata będzie mniejsza, ale koszt kredytu wzrośnie. Można zatem napisać, że poprawa płynności finansowej następuje kosztem zwiększenia zadłużenia.

Pamiętaj! Całkowita kwota do spłaty (20 tys. zł + …. zł) = Kredyt Konsolidacyjny (20 tys. zł) + Całkowity Koszt Kredytu (… zł).

Porównanie kredyt konsolidacyjny 20 tys. zł w banku

Niekiedy konsolidacja kredytów i zamiana kilku zobowiązań kredytowych w jeden kredyt, jest jedyną możliwością na poprawę płynności finansowej. Zwłaszcza, jeżeli nie ma możliwości uzyskania dodatkowych dochodów lub innego sposobu na ograniczenie wysokości wydatków.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. Te pierwsze udzielane są przeważnie do kwoty 200 tys zł (maks. 10 lat), natomiast hipoteczne, praktycznie nie mają górnego limitu i zależą od wartości hipoteki, która stanowi zabezpieczenie takiego kredytu (maks. 20-25 lat).

W przypadku konsolidacji na 20 tys. zł jedynym kredytem, który można wziąć pod uwagę to kredyt konsolidacyjny gotówkowy.