Pożyczka gotówkowa 22000 zł

pożyczka gotówkowa 22000 zł banki

Pożyczka gotówkowa 22000 zł w banku. W jakim banku? Na pewno nie jest łatwo znaleźć tanią pożyczkę gotówkową. Możemy jednak podjąć pewne kroki, które ułatwiają wyszukanie takiego produktu. W celu zapoznania się z propozycjami banków, możemy skorzystać z kalkulatora kredytowego.

Z pewnością nie wiaro korzystać z oferty pożyczkowej w pierwszym lepszym banku, tylko dlatego, że bank ma fajną reklamę. Może i jest ona atrakcyjna, ale to nie pan z reklamy będzie za ciebie spłacać kredyt.

Jeżeli posiadasz kilka pożyczek gotówkowych na łączną kwotę 22000 zł, to wybierając kredyt konsolidacyjny możesz je wszystkie połączyć w jedno zobowiązanie.

Porównanie pożyczka gotówkowa 22000 zł

Przy dowolnej pożyczki gotówkowej, porównując oferty banków, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów:

OPROCENTOWANIE NOMINALNE – najczęściej eksponowany element w reklamach: „tylko 5.99%”, „oprocentowanie kredytu promocyjne na 6.49%”. Im wyższe jest oprocentowanie, tym większe zapłacimy odsetki od pożyczki. Podobnie im dłużej ją spłacamy i im większa jest kwota pożyczki.

PROWIZJA – opłata pobierana przez bank za udzielenie pożyczki, naliczana jednorazowo jako pewien procent od wysokości pożyczki. Bardzo ważny czynnik, który ma wpływa na całkowity koszt zobowiązania. Najczęściej zachodzi sytuacja, że przy obniżonym oprocentowaniu nominalnym prowizja jest podwyższana i odwrotnie.

ZABEZPIECZENIE – banki oferuję zarówno pożyczki z zabezpieczeniem jej spłaty, jak i bez zabezpieczenia. Przy stosunkowo niewielkich kwotach uzyskamy taką pożyczkę przeważnie na zaświadczenie o zarobkach. Przy kwocie wyższej i na dłuższy okres czasu, zabezpieczeniem może być np. weksel lub poręczenie osób trzecich.

UBEZPIECZENIE – może być obowiązkowe lub nieobowiązkowe. W przypadku kiedy nie jest ono konieczne, sami musimy zadecydować czy się na nie zdecydować. Należy sprawdzić od jakich zdarzeniem losowych pożyczka jest ubezpieczona i jakie są Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

WAKACJE KREDYTOWE – zawieszenia na pewien okres czasu (najczęściej 1-3 miesięcy) spłaty pożyczki.

DODATKOWE KORZYŚCI – banki bardzo często w zamian za obniżenie oprocentowania lub prowizji, oferują konsumentom produkty dodatkowe. Może to być np. założenie konta bankowego, na które w trakcie trwania umowy kredytowej będzie wpłacane wynagrodzenie. Należy sprawdzić czy korzyści z wyboru dodatkowych produktów faktycznie będą dla nas korzystne i zaoszczędzimy w ogólnym rozrachunku na pożyczce.

pożyczka gotówkowa 22000 zł