Pożyczka gotówkowa 24000 zł

pożyczka gotówkowa 24000 zł w banku

Pożyczka gotówkowa 24000 zł w banku na dowolny cel. Jak taką pożyczkę bankową znaleźć? Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora kredytowego i wpiszesz czas kredytowania.

Jak szybko wybrać najlepszą pożyczką gotówkową w banku? Sprawa niby jest prosta, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę te wszystkie propozycje pożyczkowe… No i te reklamy, które informują, że tutaj jest atrakcyjna pożyczka… Gdzie leży prawda?

Pożyczka gotówkowa 24000 zł może być przeznaczona na dowolny cel. Jeżeli nie mamy oszczędności, a chcielibyśmy przeprowadzić remont mieszkania, to z pewnością sięgniemy po kredyt w banku. Warunek jest jeden: musimy mieć odpowiednią zdolność i pozytywną historię kredytową w BIK (wiarygodność kredytowa).

Pożyczka gotówkowa 24000 zł. Najlepsza – czyli na co zwrócić uwagę

Z pewnością zdecydowana większość osób odpowie: oprocentowanie kredytu. Tak, to prawda. Tylko… jakie oprocentowanie? Nominalne czy rzeczywiste?

Wystarczy przejrzeć reklamy i zobaczymy, że najczęściej eksponowanym elementem jest oprocentowanie.Oprocentowanie nominalne decyduje o tym, ile zapłacimy odsetek. Obecnie (2019 rok) wynosi ono zaledwie 10%, w takiej sytuacji banki muszą sobie zapewnić inne źródła zysku. I to właśnie prowizja czy inne opłaty wpływają również na koszt takiej pożyczki.

Te wszystkie dodatkowe koszty są wyrażone poprzez RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) lub poprzez całkowity koszt kredytu. Pierwsza wartość jest wyrażona w procentach druga kwotowo.

Oba wskaźniki muszą znaleźć się w formularzu informacyjnym i umowie kredytowej. Jeżeli mamy do porównania dwie pożyczki gotówkowe na 24000 zł z takim samym czasem spłaty, to na podstawie RRSO i całkowitych kosztów można stwierdzić, która z nich jest tańsza.

A co jeżeli mamy kilka pożyczek gotówkowych na łączną kwotę 24000 zł? Co można zrobić? Na przykład połączyć je w kredyt konsolidacyjny i jednocześnie wydłużenie czasu kredytowania, aby obniżyć ratę kredytową. Więcej znajdziesz tutaj.

pożyczka gotówkowa 24000 zł