Pożyczka gotówkowa hipoteczna

pożyczka gotówkowa hipoteczna w banku

Pożyczki gotówkowe można w dużym skrócie podzielić na bankowe i pozabankowe. W banku pożyczkę otrzymają wyłącznie osoby, które mają zdolność i wiarygodność kredytową. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczki między innymi osobom ze złą historią kredytową. Pożyczkę gotówkową hipoteczną otrzymamy wyłącznie w banku.

Pożyczka gotówkowa pod hipotekę jest to pożyczka gotówkowa pod zastaw nieruchomości, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Podstawowym zabezpieczeniem takiej pożyczki jest hipoteka na nieruchomości. Nieruchomość, która stanowi zabezpieczenie pożyczki hipotecznej, bardzo często musi być ubezpieczona od ognia i innych zdarzeń losowych.

Dodatkowym wymaganym zabezpieczeniem może być również pełnomocnictwo do dysponowania kontem osobistym pożyczkobiorcy w przypadku jego posiadania, cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ustanowienie banku jako uposażonego z polisy ubezpieczenia na życie pożyczkobiorcy, weksel in blanco.

Poza tym bank do czasu uprawomocnienia hipoteki, która stanowi zabezpieczenie wierzytelności, może np. podwyższyć oprocentowanie, a po uzyskaniu dokumentu z sądu potwierdzającego dokonanie wpisu hipoteki na nieruchomości oprocentowanie obniża. Innym zabezpieczeniem tymczasowym jest zabezpieczenie pomostowe.

Pożyczka hipoteczna kontakt ze specjalistą

Pożyczka gotówkowa pod hipotekę kalkulator – nie ma najmniejszego sensu korzystać z takich kalkulatorów hipotecznych. Jak podaje jeden z banków: „Wyliczenie dokonana przez kalkulator nie jest ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Wyliczenia mają jedynie charakter informacyjny. Wyliczona kwota pożyczki hipotecznej oraz kwota raty mają charakter orientacyjny a jej udzielenie oraz warunki uzależnione są od wyniku oceny zdolności i wiarygodności kredytowej oraz proponowanego zabezpieczenia.

W takiej sytuacji najlepiej jest umówić się na spotkanie z pośrednikiem finansowym, który nie tylko ma dostęp do bardzo szerokiej oferty bankowej, ale i porówna propozycje i pomoże w ewentualnym wyborze. Takie spotkanie jest darmowe i niezobowiązujące.

pożyczka gotówkowa hipoteczna

Szukasz kredytu hipotecznego na 600 tys. zł lub na całkiem inną kwotę? Sprawdź nie tylko banki i pośredników finansowych, ale również skorzystaj z kalkulacji rat kredytu.

1 odpowiedź “Pożyczka gotówkowa hipoteczna”

Dodaj komentarz