Pożyczki pozabankowe krótkoterminowe

pożyczki pozabankowe krótkoterminowe wyszukiwarka

Pożyczki pozabankowe krótkoterminowe w firmach pożyczkowych internetowych można znaleźć z wyszukiwarką chwilówek pozabankowych do 60 dni, która znajduje się poniżej. Pożyczki pozabankowe na raty i wyszukiwarkę znajdziesz TUTAJ.

pożyczki pozabankowe krótkoterminowe

Pamiętajmy o tym, że korzystamy tylko ze sprawdzonych firm pożyczkowych, jeżeli szukamy takiej pożyczki.

Każda pożyczka pozabankowa jest droga (z wyłączeniem pożyczki promocyjnej za darmo dla nowych klientów) i nie ma sensu ponosić jeszcze dodatkowego ryzyka utraty pieniędzy lub przedmiotu zabezpieczenia, pożyczając w niezweryfikowanej firmie.

Wyszukiwarka i porównywarka pożyczek pozabankowych ułatwia przede wszystkim wyszukanie określonej pożyczki o zadanych parametrach. Przy pomocy suwaków możemy określić zarówno wartość pożyczki pozabankowej, jak i okres na jaki zamierzamy pożyczyć. W większości firm pożyczkowych maksymalny limit pierwszej pożyczki ustalony jest na poziomie 1000 zł – 2000 zł. Okres na jaki możemy pożyczyć, to przeważnie od 5 do 30 dni. Ale są oczywiście wyjątki, np. krótkoterminowa pożyczka ratalna na 2 miesiące lub płatna jednorazowo po 45 lub 60 dniach.

Po wybraniu firmy pożyczkowej w wyszukiwarce, na stronie konkretnej firmy można sprawdzić szczegóły pożyczki, zapoznać się z umową ramową, regulaminem oraz można złożyć wniosek o pożyczkę.

Co to oznacza w praktyce, że pożyczki pozabankowe krótkoterminowe to kredyty konsumenckie?

Pożyczka gotówkowa pozabankowa w świetle obowiązującego prawa jest kredytem konsumenckim jeżeli jej wartość nie przekracza 255 550 zł lub równowartości tej kwoty w walucie obcej. Oczywiście, że żadna firma pożyczkowa nie udzieli takiej krótkoterminowej pożyczki (jak również i pożyczki na raty). Generalnie takie krótkoterminowe pożyczki są udzielane na kwotę nie większą niż 5000 zł.

Po zawarciu umowy o pożyczkę gotówkową pomiędzy firmą pożyczkową a konsumentem, zastosowanie mają postanowienia ustawy o kredycie konsumenckim. W związku z powyższym, pożyczkobiorcy przysługują prawa konsumenckie, a na podmioty udzielające takich pożyczek nałożone są określone obowiązki.

Dla kogo pożyczki pozabankowe krótkoterminowe?

Tego rodzaju pożyczki są udzielane głównie osobom mającym problemy z uzyskaniem kredytu bankowego lub szukają szybkiej pożyczki. Ten drugi czynnik sprawia, że z oferty firm pożyczkowych korzystają również osoby, które mają wystarczającą zdolność kredytową, aby otrzymać pożyczkę w banku.

Alternatywą i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem dla osób mających zdolność kredytową może być limit w koncie lub karta kredytowa.

Firmy pożyczkowe stosują mniej rygorystyczne zasady oceny zdolności kredytowej klienta, a tym samym ponoszą większe ryzyko udzielenia „nietrafionej” pożyczki. Z drugiej jednak strony, pożyczają one pieniądze z własnego kapitału.

Na pierwszy rzut oka, mniej skomplikowane procedury, to zaleta – szybkie i łatwiejsze uzyskanie finansowania. Może to być jednak tylko zaleta pozorna, zwłaszcza w sytuacji, jeżeli źle ocenimy nasze możliwości finansowe. W ten sposób tylko zwiększamy prawdopodobieństwo, że wpadniemy w „spiralę zadłużenia”. Bardzo często jest bowiem tak, że jeżeli nie możemy spłacić pożyczki terminowo, to zaciągamy kolejną w innej firmie. Nowa pożyczka, to nowe koszty i w ten sposób łączna kwota zadłużenia rośnie.

Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli pierwsza pożyczka wyniosła 1000 zł + koszty 250 zł, to łącznie do oddania jest 1250 zł. W kolejne firmie pożyczkowej musimy pożyczyć już 1250 zł, aby oddać w pierwszej. Druga pożyczka to również koszty w wysokości 300 zł, co oznacza, że musimy oddać 1550 zł. A pożyczyliśmy tylko 1000 zł…