Wypełnij wniosek o kredyt konsolidacyjny

wniosek o kredyt konsolidacyjny

Wniosek o kredyt konsolidacyjny możesz złożyć praktycznie w każdym banku, w którym taką propozycję kredytową znajdziesz. W serwisie kredytykalkulator.pl masz sytuację ułatwioną, ponieważ nie tylko zapoznasz się z propozycjami w bankach, ale możesz wysłać wniosek kontaktowy, a przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie w sprawie kredytu.

No dobrze, to w takim razie, gdzie będzie najlepszy, najtańszy i najbardziej korzystny kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że Kredyt konsolidacyjny to kredyt, który uzyskamy w banku, a przeznaczony jest na spłatę innych kredytów i pożyczek bankowych (w tym samym lub w innych bankach). Bank spłaca nasze zobowiązania, a my mamy nowy kredyt i cieszymy się tylko jedną ratą kredytową.

Konsolidacji podlegają między innymi:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • kredyty hipoteczne,
  • pożyczki, kredyty samochodowe,
  • kredyty ratalne oraz
  • zadłużenie w kartach kredytowych i rachunkach bankowych.

W banku dowiemy się szczegółów, jakie kredyty bankowe możemy skonsolidować, od jakiej wysokości i na jaki maksymalny czas.

Wniosek o kredyt konsolidacyjny. Przegląd banki

Wniosek o kredyt konsolidacyjny (a wcześniej wniosek kontaktowy) możesz wysłać do poniższych banków:

Praktycznie każdy bank ma ofertę kredytów na skonsolidowanie kredytów, ale nie oferty nie są takie same. Można dodatkowo wyróżnić zwykły kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość.

Zanim wyślesz wniosek o kredyt konsolidacyjny. Plusy minusy konsolidacji

Żaden kredyt nie ma wyłącznie plusów (jeżeli kredyty konsumenckie mają jakieś plusy…). Minusem jest to, że oddajemy więcej niż pożyczyliśmy (prowizja, odsetki, ubezpieczenie, inne koszty). Podobnie jest z kredytem konsolidacyjnym.

Zasadniczym plusem kredytów konsolidacyjnych jest to, że można spłacić wiele zobowiązań kredytowych i zredukować je tylko do jednego kredytu. Poza tym rata kredytowa zostaje obniżona, ale kosztem wydłużenia okresu spłaty.

Wydłużenie okresu spłaty, to minus kolejny… Obniżenie raty kredytowej w stosunku do sumy rat płaconych poprzednio, jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Tym samym kredyt staje się droższy, ponieważ musimy zapłacić więcej odsetek od pożyczonego kapitału.

Dodatkowym minusem, o którym rzadko się wspomina, są koszty prowizji od wysokości udzielonego kredytu oraz opłata za wcześniejszą spłatę posiadanych kredytów. Należy sprawdzić (w umowie lub zapytać się w banku) czy wcześniejsze uregulowanie zadłużenia nie wiąże się z dodatkowym kosztem.

wypełnij wniosek o kredyt konsolidacyjny

Kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach – skorzystaj z kalkulatora kredytów, sprawdź w jakim banku znajdziesz konkretny kredyt i jak może się kształtować rata kredytowa.

Dodaj komentarz